מעסיק יקר - על קרן פנסיה ברירת מחדל שמעת?

?
השאלות החשובות
דברו איתנו
פרטי הפנייה

טופס יצירת קשר

אנא מלאו הפרטים הבאים ונשמח לסייע

10 אוקטובר 2016
מאת : עמית פלדמן
מנהל לקוחות VIP גמל ופנסיה

מעסיק יקר - על קרן פנסיה ברירת מחדל שמעת?

10 אוקטובר 2016
מאת: עמית פלדמן
מנהל לקוחות VIP גמל ופנסיה

עודכן בתאריך 1.11.2016

האם אתה כבר יודע מה עליך לעשות מהיום? כל עובד חדש שאתה קולט ומחויב לפתוח לו קרן פנסיה על פי חוק, תהיה חייב לבטח בקרן פנסיה ברירת מחדל (או לבצע הליך תחרותי), כך העובד יזכה לדמי ניהול אטרקטיביים במיוחד. אם עוד לא שמעת, אז ריכזנו עבורך כל מה שכדאי לדעת בנושא וצרפנו את האפשרות להצטרף דיגיטלית לקרן הפנסיה של ישראל

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה של ישראל

להצטרפות דיגיטלית, לחצו כאן≫  מעסיקים | שכירים | עצמאים

 

מה זה קרן פנסיה ברירת מחדל?
קרן פנסיה ברירת מחדל היא רפורמה שקודמה ביוזמת משרד האוצר, מתוך מטרה להגביר את התחרות בשוק החיסכון הפנסיוני. שוק זה מוחזק בעיקרו בידי חמש קרנות הפנסיה הגדולות בארץ, המנוהלות ע"י חברות הביטוח המחזיקות בנתח שוק של כ 97% משוק קרנות הפנסיה בישראל.


משרד האוצר עשה את העבודה עבור המעסיקים הקטנים והבינוניים
משרד האוצר שם לעצמו מטרה להוזיל את דמי הניהול הנגבים מהעובדים שאינם מאוגדים במסגרת הסכמים קיבוציים. רוב העסקים הקטנים והבינוניים מתקשים לערוך מכרזי מחירים מול הגופים הפנסיוניים, אם בגלל ההתעסקות ואם בגלל כח מוחלש (כמות עובדים קטנה יחסית), ולכן משרד האוצר קיבל את ההחלטה לעשות זאת במקומם.

במסגרת זו, אנו גאים לספר לך שקרן הפנסיה של 'מיטב דש' זכתה בהליך בחירת קרן פנסיה ברירת מחדל על ידי משרד האוצר, בזכות העובדה שהציעה עלויות ניהול נמוכות משמעותית בהשוואה לממוצע עלויות הניהול בשוק וכעת היא קרן הפנסיה של ישראל.


יתרונות קרן פנסיה ברירת מחדל (קרן הפנסיה של ישראל)
החל מהיום, ה-1 בנובמבר 2016, כל עובד במשק אשר תפתח לו קרן פנסיה במיטב דש, ייהנה מדמי ניהול בשיעור של 0.01% מהצבירה + 1.31% מההפקדות החודשיות בקרן בלבד, כאשר דמי הניהול יישארו קבועים במשך 10 שנים לפחות. לשם השוואה, דמי הניהול המקסימליים כיום בקרן הפנסיה עומדים על 0.5% מהצבירה בקרן + 6% מההפקדות החודשיות בקרן.

יתרון עלויות הניהול מהותי מאוד ומדובר במהפכה של ממש בכל הקשור לענף קרנות הפנסיה. ככל שאתה והעובדים שלך תשלמו דמי ניהול פחותים, כך יחסך עבורכם כסף רב יותר, וכתוצאה מכך קצבת הזקנה העתידית שלכם עם יציאתכם לפנסיה צפויה לגדול.


המחשה כספית

לצורך המחשה, מבדיקה שערכנו, גבר שכיר בן 30, המשתכר 5,000 ₪ לחודש ומשלם דמי ניהול מקסימליים בקרן הפנסיה שלו (0.5% מהצבירה + 6% מההפקדות), עם מעבר לקרן הפנסיה הנבחרת של מיטב דש ותשלום דמי הניהול הנמוכים שהיא מציעה, צפוי להגדיל את הקצבה הצפויה שלו בכ- 22%, שמהווים תוספת של כ- 833 ₪ לחודש לקצבה הצפויה בפרישה (זאת בכפוף להפקדות שוטפות ולהנחות מקובלות).


יתרונות מיטב דש כגוף מנהל

דמי הניהול הם פרמטר חשוב, אך כמובן לא השיקול היחידי שיש לקחת בחשבון. לצד דמי הניהול, יש להתחשב גם בוותק וניסיון הגוף המנהל, איכות השירות, האיתנות הפיננסית של קרן הפנסיה ותשואות העבר שהשיגה הקרן. כאן בא לידי ביטוי היתרון המובהק של מיטב דש, בית ההשקעות השני בגודלו בישראל, אשר פועל במגוון תחומי השקעות רחב, מאז שנת 1979. אנו במיטב דש מנהלים למעלה מ- 122 מיליארד שקלים עבור מאות אלפי לקוחות, וזאת בעזרתם של כ- 850 עובדים מיומנים, מקצועיים ומסורים. לעובדים שלך, מגיעה חברה הפועלת בדרך מקצועית, הוגנת, אחראית ושקופה. זו הדרך הנכונה לנהל את הכספים והדרך שלנו לתת לו יותר.
 

מה עלי לעשות?
אם אתה מעסיק שמעוניין לצרף את העובדים שלך, לחץ כאן להצטרפות דיגיטלית באתר המעסיקים.
אם אתה עצמאי, לחץ כאן לאתר קרן הפנסיה של ישראל והצטרף עצמאית בצורה דיגטלית.
אם אתה שכיר, עליך לפנות למעסיק ולבקש ממנו לצרף אותך לקרן הפנסיה של מיטב דש, דרך אתר המעסיקים.

מהיום אין יותר התלבטויות בכל הקשור לאפיק הפנסיוני. משרד האוצר בחר עבורך - קרן הפנסיה של מיטב דש היא קרן הפנסיה של ישראל!

 

---------------------------------------------------

 

למידע נוסף על רפורמת פנסיה ברירת מחדל, לחצו כאן>>
לשאלות ותשובות בנושא זה, לחצו כאן>>
יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים>>
קרן הפנסיה של ישראל - זו שאתם לא רוצים לפספס. לקריאה, לחצו כאן>>

 

* החישוב הוא של אדם בגיל 30, לפי השכר הממוצע במשק ומשלם ד.נ. מקסימאליים לעומת אדם שישלם ד.נ. מופחתים בקרן הפנסיה ברירת מחדל.
**הנתונים נכונים למועד כתיבת הכתבה.

 

 

עוד באותו נושא:

פורסם על ידי משרד האוצר בתאריך 1.8.16
שר האוצר, משה כחלון: "מדובר במהפכה בשוק הפנסיה בישראל. לראשונה גם עובדים לא מאוגדים ייהנו באופן אוטומטי מתנאים מצוינים. הרפורמה תגדיל את קצבת הפרישה של העובדים במאות עד אלפי שקלים בחודש. אני קורא לכל העובדים: דאגו לעתידכם והצטרפו לקרנות הזוכות, ההבדל בכיס בגיל הפנסיה יהיה מאוד משמעותי".​ לכתבה המלאה>>

פורסם באתר גלובס בתאריך 1.8.16
המהלך שיוזיל את דמי הניהול בקרנות הפנסיה יוצא לדרך.
רפורמת קרנות ברירת המחדל נועדה להביא להפחתה ניכרת בדמי הניהול שמשלמים העובדים ■ כחלון וסלינגר הודיעו כי קרנות הפנסיה של מיטב דש והלמן אלדובי ישמשו כקרנות ברירית המחדל בשנתיים הקרובות. לכתבה המלאה>>

פורסם באתר כלכליסט בתאריך 2.8.16
כל מה שאתם צריכים לדעת על הרפורמה בפנסיה.
הלמן־אלדובי ומיטב דש הציעו דמי ניהול נמוכים במיוחד וזכו במכרז של האוצר. למי הרפורמה תעזור? ובכמה יוכלו החוסכים להגדיל את קצבתם החודשית? לכתבה המלאה לחצו כאן>>

פורסם באתר Bizportal
רונן טוב: "קרנות ברירת המחדל זה דבר הרבה יותר משמעותי מהרפורמה בסלולר. 
למי פונה המוצר, והאם יש סיכונים? יו"ר חברת הגמל והפנסיה של מיטב-דש מתייחס. לכתבה המלאה>>

פורסם באתר דה מרקר בתאריך 2.8.16
כחלון: "אני קורא לכל העובדים - דאגו 
לעתידכם והצטרפו לקרנות הזוכות". 
שני הגופים שזכו במכרז לניהול הקרנות הם בתי ההשקעות מיטב דש והלמן אלדובי, שהציעו דמי ניהול נמוכים. בבית ההשקעות מיטב דש ציינו בתגובה לזכייה: "המפץ הגדול בשוק הפנסיה יוצא לדרך". לכתבה המלאה>>