קרן פנסיה ברירת מחדל - קרן הפנסיה של ישראל | מיטב דש

?
השאלות החשובות
דברו איתנו
פרטי הפנייה

טופס יצירת קשר

אנא מלאו הפרטים הבאים ונשמח לסייע

25 ספטמבר 2016
מאת : יוסי ישראל
מנהל שיווק תוכן ודיגיטל

קרן פנסיה ברירת מחדל – זו שאתם לא רוצים לפספס

25 ספטמבר 2016
מאת: יוסי ישראל
מנהל שיווק תוכן ודיגיטל

(עודכן בתאריך 1.11.16)

אנחנו שמחים לבשר לכם שהחל מהיום, ה 1 לנובמבר 2016, ניתן להצטרף דיגיטלית לקרן הפנסיה של ישראל (קרן פנסיה ברירת מחדל). קרן הפנסיה תנוהל בדמי ניהול קבועים וידועים מראש לעשר שנים, הנחשבים לנמוכים משמעותית בהשוואה לממוצע דמי הניהול בשוק.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה של ישראל

להצטרפות דיגיטלית, לחצו כאן≫  מעסיקים | שכירים | עצמאים


מה מטרת הרפורמה?
מטרת הרפורמה של משרד האוצר היא לקדם את התחרות בשוק הפנסיוני המוחזק בעיקרו בידי חמש קרנות הפנסיה הגדולות בארץ ולהוזיל את דמי הניהול גם לעובדים שאינם מאוגדים במסגרת הסכם קיבוצי כלשהו, ו/או שלמעסיק שלהם אין הסדר מוזל מול קרן פנסיה מסוימת. דמי הניהול שיגבו ע"י קרן הפנסיה ברירת מחדל הם מהנמוכים ביותר בשוק כיום, עובדה אשר צפויה להגדיל את הצבירה של החוסכים בעשרות עד מאות אלפי שקלים ולהביא לקצבת פנסיה גבוהה יותר בעשרות אחוזים.


למי זה מתאים?
למעשה, לכולם! כל עובד במשק רשאי להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל, כאשר המשמעות היא פשוטה - כל עובד המגיע למקום עבודה חדש ולא בחר להצטרף לאחת מקרנות הפנסיה הפעילות בשוק (לאחר שניתנה לו הזדמנות לעשות כן), יצורף אוטומטית לאחת משתי קרנות הפנסיה ברירת מחדל. זאת, במידה והוא לא בחר לחדש את ההפקדות לקרן פנסיה קיימת (במידה ויש). כמו כן, במידה ולמעביד יש הסדר פנסיוני מוזל באחת מקרנות הפנסיה הקיימות, ההצטרפות איננה אוטומטית ויש לבצע אותה באופן אקטיבי. גם עובדים וותיקים לא ייהנו מההליך האוטומטי ועל מנת להצטרף עליהם לפנות למעסיק ולבקש לעבור לקרן פנסיה ברירית מחדל.


עד כמה כדאי להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל?

הצטרפות לקרן פנסיה ברירת מחדל צפויה לחסוך לכם לאורך השנים כסף רב. זאת בשל דמי הניהול האטרקטיביים שנקבעו בהליך תחרותי לעומת ממוצע דמי הניהול הנהוגים כיום בשוק. לדמי הניהול השפעה ניכרת על שווי הפנסיה העתידי ולהערכתנו הדבר חשוב עוד יותר בתקופה הנוכחית, בה הריביות בעולם נמוכות. כך, לפי בדיקה שערך משרד האוצר, החיסכון בקרן פנסיה ברירת מחדל יגדיל את הפנסיה שלכם בכ- 18% לעומת קרן פנסיה ממוצעת. מדובר על תוספת משמעותית של כ- 900 שקל לחודש עבור קצבת הפרישה לעובד בשכר הממוצע במשק*. אלו חדשות מצוינות לעובדים במשק, ובמיוחד לעובדים המשלמים את דמי הניהול המקסימליים, שהם המרוויחים העיקריים ממהלך זה.

למה מיטב דש?
מיטב דש היא אחת משתי הזוכות במכרז קרן פנסיה ברירת מחדל של משרד האוצר. החל מהיום, ה 1 בנובמבר 2016, כל מי שיחליט להצטרף לקרן הפנסיה שלנו, ייהנה מדמי ניהול בשיעור של 0.01% מהצבירה בקרן ושיעור של 1.31% מההפקדות החודשיות. לשם השוואה, דמי הניהול המקסימאליים בענף הינם 6% מההפקדות החודשיות ו- 0.5% מהצבירה בקרן, כך שמדובר בהטבה משמעותית. חשוב לציין, כי דמי הניהול הם שיקול משמעותי בבחירת קרן הפנסיה, אולם אינם השיקול היחיד שיש לקחת בחשבון בתהליך הבחירה. מומלץ להתחשב בפרמטרים נוספים כגון ותק וניסיון הגוף המנהל, איכות השירות והאיתנות הפיננסית של קרן הפנסיה. כאן בא לידי ביטוי היתרון המובהק של מיטב דש, וזאת באמצעות צוות מקצועי וניסיון רב בניהול השקעות, לצד מערך שירות אדיב ומיומן.

אז איך מצטרפים?

כל עובד במשק מוזמן להצטרף לקרן הפנסיה שלנו.
אם אתה מעסיק שמעוניין לצרף את העובדים שלך, לחץ כאן להצטרפות דיגיטלית באתר המעסיקים.
אם אתה עצמאי, לחץ כאן לאתר קרן הפנסיה של ישראל והצטרף עצמאית בצורה דיגטלית.
אם אתה שכיר, עליך לפנות למעסיק ולבקש ממנו לצרף אותך לקרן הפנסיה של מיטב דש, דרך אתר המעסיקים.
כעת, עתיד הפנסיה שלכם תלוי רק בכם. הצטרפות לקרן הפנסיה ברירת מחדל של מיטב דש היא דאגה לעתידכם והבטחת תוספת משמעותית לקצבת הפרישה העתידית שלכם!

 

למידע נוסף על רפורמת פנסיה ברירת מחדל, לחצו כאן >>
לשאלות ותשובות בנושא זה, לחצו כאן >>
יש לכם שאלות נוספות? השאירו פרטים>>
מעסיק יקר, על קרן פנסיה ברירת מחדל שמעת? לקריאה לחץ כאן >>

 

* החישוב הוא של אדם בגיל 30, לפי שכר של 6,700 ש"ח ומשלם ד.נ. מקסימאליים לעומת אדם שישלם ד.נ. מופחתים בקרן הפנסיה ברירת מחדל.
**הנתונים נכונים למועד כתיבת הכתבה.

 

עוד באותו נושא:
פורסם על ידי משרד האוצר בתאריך 1.8.16
שר האוצר, משה כחלון: "מדובר במהפכה בשוק הפנסיה בישראל. לראשונה גם עובדים לא מאוגדים ייהנו באופן אוטומטי מתנאים מצוינים. הרפורמה תגדיל את קצבת הפרישה של העובדים במאות עד אלפי שקלים בחודש. אני קורא לכל העובדים: דאגו לעתידכם והצטרפו לקרנות הזוכות, ההבדל בכיס בגיל הפנסיה יהיה מאוד משמעותי".​ לכתבה המלאה>>

פורסם באתר גלובס בתאריך 1.8.16
המהלך שיוזיל את דמי הניהול בקרנות הפנסיה יוצא לדרך.
רפורמת קרנות ברירת המחדל נועדה להביא להפחתה ניכרת בדמי הניהול שמשלמים העובדים ■ כחלון וסלינגר הודיעו כי קרנות הפנסיה של מיטב דש והלמן אלדובי ישמשו כקרנות ברירית המחדל בשנתיים הקרובות. לכתבה המלאה>>

פורסם באתר כלכליסט בתאריך 2.8.16
כל מה שאתם צריכים לדעת על הרפורמה בפנסיה.
הלמן־אלדובי ומיטב דש הציעו דמי ניהול נמוכים במיוחד וזכו במכרז של האוצר. למי הרפורמה תעזור? ובכמה יוכלו החוסכים להגדיל את קצבתם החודשית? לכתבה המלאה>>

פורסם באתר Bizportal  
רונן טוב: "קרנות ברירת המחדל זה דבר הרבה יותר משמעותי מהרפורמה בסלולר. 
למי פונה המוצר, והאם יש סיכונים? יו"ר חברת הגמל והפנסיה של מיטב-דש מתייחס. 
לכתבה המלאה>>

פורסם באתר דה מרקר בתאריך 2.8.16
כחלון: "אני קורא לכל העובדים - דאגו 
לעתידכם והצטרפו לקרנות הזוכות". 
שני הגופים שזכו במכרז לניהול הקרנות הם בתי ההשקעות מיטב דש והלמן אלדובי, שהציעו דמי ניהול נמוכים. בבית ההשקעות מיטב דש ציינו בתגובה לזכייה: "המפץ הגדול בשוק הפנסיה יוצא לדרך". לכתבה המלאה>>